Qur'an studies - Ethiopian Grammar. MAJUS - HARTMANN. Brevis institutio linguae Arabicae & Grammatica Aethiopica. [..]
Qur'an studies. MAJUS, Johann Heinrich. Brevis institutio linguae Arabicae.
Francofurti ad Moenum, Johannis Philippi Andreae, 1707
8vo; 195x150 mm. Legatura in cartonato marmorizzato. Pp. [8], 75, [1]. 1 carta di tavola ripiegata che contiene 'Paradigma verbi perfecti'. Leggera brunitura diffusa; piccoli restauri alle prime carte e strappetti marginali.
Ethiopian Grammar. Legato con: HARTMANN, Johann Philipp. Hoc est: Grammatica Aethiopica, d. Joh. Henrici Maji Hebraicae, Chaldaicae, Syriacae, atque Samaritanae linguarum institutionibus harmonica.
Pp. [4], 24. Leggera brunitura diffusa. Traccia d’umidità.
Legato con: Hoc est: Jonas vates Aethiopice & Latine, cum glossario Aethiopico-harmonico in eundem & 4.
Francofurti ad Moenum : excudebatur typis Johannis Philippi Andreae, 1706
Pp. [4], 30, [2]. Leggera brunitura diffusa. Traccia d’umidità.